Sps Ajans
Sürdürülebilir Bir Web Sitesi Nasıl Oluşturulur?

Bugün internette 1,5 milyardan fazla web sitesi var ve bu sayı giderek artıyor. Bu kadar büyük bir rekabet söz konusu olduğunda, web sitenizin diğerlerinden farklı olması önemlidir. Ancak sadece farklı olmak için değil – web sitenizin sürdürülebilir olması gerekiyor.

Sürdürülebilir derken neyi kastediyoruz? Sürdürülebilir bir web sitesi, aşırı maliyetlere maruz kalmadan veya çevreye zarar vermeden uzun bir süre boyunca sürdürülebilen ve çalıştırılabilen bir web sitesidir.

Sürdürülebilir bir web sitesi oluşturmak, daha önce deneyimi olmayan biri için biraz zor olabilir. Birkaç basit adımı izleyerek hem çevre dostu hem de uygun maliyetli bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

Ancak önceden bir web sitesi oluşturma bilginiz yoksa bu sayfa tam size göre. Bu makalede, yalnızca sürdürülebilir bir web sitesi oluşturmak için en iyi uygulamaları listelemekle kalmayacak, aynı zamanda web’de ilk web sitenizi yayınlamanıza yardımcı olabilecek kaynakları paylaşacağız.

Sps Ajans
Sürdürülebilir bir web sitesi
oluşturma süreci.

1.Markalanabilir bir alan adı edinin

Etki alanı, web sitenizin adresidir (yani, www.example.com). Hem hatırlaması kolay hem de işletmeniz veya markanızla alakalı bir alan adı seçmek önemlidir.

2. Güvenilir Barındırma

Barındırma, web sitesi için bir ev gibidir. Tüm web sitesi dosyalarınız, resimleriniz ve videolarınızın depolandığı yerdir.

3. CMS Sistemi

İçerik Yönetim Sistemi (CMS), web sitenizde içerik oluşturmanıza, düzenlemenize ve yayınlamanıza yardımcı olan bir yazılımdır

4. Seo Kurulumu

SEO, arama motorlarında daha üst sıralarda yer almanıza ve web sitenize organik trafik getirmenize yardımcı olur.

5. Web sitesi tasarımı oluşturma

WordPress'te binlerce tema ve şablon mevcut olsa da, yine de özel bir web sitesi tasarımı oluşturmak daha iyidir.

7.. Yedek Almayı Unutmayın

Web sitenizi yedeklemek önemlidir çünkü bir şeyler ters giderse web sitenizi geri yüklemenize yardımcı olur.

Sps Ajans
Bazı
Referanslarımız.

Sps Ajans olarak Eşsizlik ve kusursuzluk temel prensibimiz.
Tüm projeleri planlanan süre sonunda teslim ediyoruz.

Adres Bilgilerimiz

Adres:
Oğuzlar Mahallesi, Ceyhun Atıf Kansu Cad. 1387 Sk. No:1/3
Telefon:
+90 506 800 00 35